Mesevár Óvoda Különlegességeink
Csepel Önkormányzata Csepeli Csodakút Egyesített Óvoda
Mesevár
Tagóvodája
- Budapest, Simon Bolivár sétány 4-8.
AJÁNLÁS
Intézményünk Budapest Csepel belvárosának szoros közelségében egy lakótelep közepén helyezkedik el. Intézményünk az egyetlen olyan közoktatási intézmény az országban, amely Nagy Imre nevét viseli.
A Mesevár óvoda a helyi társadalom többcélú családközpontú, nevelési, oktatási, kulturális és sport intézmény komplexusának és közösségi központjának egyik intézménye.
Az épület komplexumban hat intézményegység kezdte meg működését: 1984-ben az általános iskola, 1985-ben a könyvtár és a közművelődés, 1986-ban bölcsőde és az óvoda, 1999-ben az Alapfokú Művészeti Iskola, valamint hozzá tartozó tornacsarnok és étterem valamint egy újonnan épült a 21. század igényeit kielégítő modern sportcsarnok. 1997-ben, intézményünkben kapott helyet az autista – csoport, mely napjainkban a szükségletek kielégítéséért már három speciális ellátást kielégítő csoportban működik.
Óvoda intézményegység
Az Alapító Okiratban foglaltak szerint az óvodai férőhelyek száma 176 fő. Óvodánkban megkésett beszédfejlődésű, beszédfogyatékos, az autizmus-spektrum zavarral diagnosztizált gyerekek és az ételallergiás gyerekek integrációját.
A gyermekek fejlődésében pszichológus, gyógypedagógus, logopédus, és ezeken a területeken képzett óvodapedagógusok nyújtanak segítséget. Pedagógusaink és a segítő kollégáink folyamatosan képzik magukat az adott szakterületeken. Fontosnak tartjuk a családok és óvodánk dolgozóinak együttműködését a gyermekek harmonikus és kiegyensúlyozott testi és lelki fejlődésének érdekében. Sokféle programot szoktunk szervezni a családok számára ahol kölcsönösen megismerhetjük egymást és a pedagógusok fejlesztő munkáját.
Az óvoda épületét lakótelepi házak övezik megóvva bennünket és játszóudvarunkat a káros zajtól és a közvetlen portól. Külső udvarunk nagy az új kor biztonsági és esztétikai igényeinek megfelelő, csoportonként elhatárolt, árnyat adó fákkal, nagy homokozókkal, fa játékvárakkal, hintákkal az örömteli mozgásnak biztosítanak teret. A gyermekek kényelmét, egészséges fejlődését szolgálják továbbá a meleg napokban hűsítő párakapuk, és ivóvíz kutunk. A csoportok belső kertekre is nyílnak, ahol a növénygondozás minden fázisát közösen végzett tevékenységek által boldogan és tevékenyen élik meg gyermekeink.
Óvodánkban a hat csoportot a gyermekek kedvenc állataikról neveztük el: Csiga, Maci, Méhecske, Süni, Nyuszi, Katica. Helyiségeink tágasak, világosak, jól felszereltek, hangulatosak. Falainkat tehetséges dolgozóink festették át barátságos mesefigurákkal.
Pedagógiai programunk
Az Apróságok Mindennapi Kalandjai Pedagógiai programmal működő, örömteli élményszerzési lehetőségekben gazdag tevékenységeket kínáló óvodánkba a gyermekek szívesen járnak. Gyermeki személyiségüket elfogadás, szeretet, megbecsülés és bizalom övezi. A 3-6-7 éves gyermekek számára a játék elsődleges, meghatározó, mással nem helyettesíthető tevékenység, legfőbb élményforrás. Ennek tudatában biztosítjuk, hogy személyiségfejlődésük elsődleges színterévé, eszközévé a szabad játék váljon. A kompetencia alapú nevelés szellemében sokféle párhuzamos tevékenység, cselekvési lehetőség kipróbálásához, gyakorolásához biztosítjuk a feltételeket nap, mint nap.
Helyi egészségfejlesztő programunkban megfogalmazott feladatok értelmében – Prevencióval az egészséget támogató családi környezet segítő támogatását, valósítjuk meg.
A környezettudatos magatartás alakításának intézményi innovációja ad arra lehetőséget, hogy a gyerekeket arra neveljük, hogy tiszteletben tartsák a környezetüket, tudatosítva és gyakorolva, hogyan tudunk harmóniában élni világunkban a természeti és társadalmi fenntarthatóságra törekvés elve szerint. Büszkék vagyunk, hogy 2009-ben, és 2012-ben és 2015-ben is elnyertük a Zöld Óvodacímet. Ez kötelez minket arra, hogy prioritást kapjon a fenntartható fejlődés gondolata a továbbiakban is.
Bízunk abban, hogy bemutatkozásunk által sikerült óvodánk életébe bepillantást nyerniük.
A Mesevár tagóvoda minden dolgozója nevében:
Szikora Hajnalka
Tagintézmény vezető